Najbolji Android telefoni ispod 300 eura u 2023

Najbolji Android telefoni ispod 300 eura u 2024

Pametni telefoni su se značajno poboljšani tokom prethodnih godina, i sada je moguće priuštiti pristojan telefon za manje novca. Ako vam ne smeta da odustanete od svih fensi funkcija i držite se jedne ili dvije koje su vam najvažnije, onda možete kupiti i neke sjajne Android telefone za 300 eura i manje. 

Danas na tržištu budžetskih Android telefona imate mnogo modela koje možete kupiti, zbog čega smo odlučili da predstavimo neke od najboljih Android telefona ispod 300 EUR. Ovi uređaji možda nisu dio naše najbolje kolekcije pametnih telefona, ali su i dalje dovoljno dobri da podnesu većinu svakodnevnih radnji.

Najbolji Android telefoni do 300 EUR

Honor Magic5 Lite

Honor Magic5 Lite je telefon koji možete kupiti za manje od 300 EUR. Sa elegantnim dizajnom, AMOLED ekranom dijagonale 6,67 inča, Snapdragon 695 čipsetom, triple kamerom od 64MP, baterijom kapaciteta 5100 mAh koja traje i do 2 dana, podrškom za 40W brzo punjenje.

Honor Magic 5 Lite karakteristike: Baterija koja traje 2 dana

Prednosti su dugo trajanje baterije, brzo punjenje, lijep dizajn, dobar ekran, pristupačna cijena. Nedostaci su prosječne performanse, mono zvučnik, nema microSD, ponekad spora fokusiranja kamere.

U poređenju sa konkurencijom, Magic5 Lite se ističe po dizajnu, ekranu i bateriji. Preporučuje se korisnicima kojima su prioritet dobar ekran, trajanje baterije i elegantan izgled.

Pročitaj: Telefoni sa najboljom baterijom

Samsung Galaxy A23 5G

Galaxy A23 5G je jedna od najpristupačnijih ponuda u Samsung-ovoj A-seriji i savršen je za ovu listu telefona. Nudi pristojan hardver sa pouzdanom softverskom podrškom za 300 Eura. Takođe je lako dostupan za kupovinu, tako da ga možete lako dobiti.

Samsung Galaxy A23

Galaxy A23 5G je debitovao kao telefon samo za LTE. 5G verzija uređaja nije bila u prodaji do nedavno, tako da je još uvijek svježa. Samsung koristi 6.6-inčni FHD+ LCD sa rezolucijom od 1080 x 2408 piksela. Jedna od najboljih stvari u vezi sa ovim ekranom je ta što podržava brzinu osvježavanja do 120Hz. To ga čini jedinim telefonom u ovoj kolekciji koji ima ekran od 120 Hz.

Galaxy A23 5G pokreće Snapdragon 695 SoC i može se kupiti sa do čak 6 GB RAM-a. Međutim, osnovna varijanta uređaja dolazi sa samo 64 GB skladišnog prostora. To nije posebno impresivno, ali na sreću podržava proširenje memorije preko microSD kartice. Možete dodati do 1TB memorije na ovom telefonu, što je odlično.

Samsung je takođe spakovao bateriju od 5.000 mAh u ovaj telefon, što znači da bi trebalo da vam može trajati dugo između punjenja. I za razliku od Moto G Power (2022), Galaxy A23 5G podržava brzine punjenja od 25W za brzo punjenje baterije.

Što se tiče optike, Samsung nudi sistem sa četiri kamere na Galaxy A23 5G. Postavka uključuje senzor od 50MP f/1.8, ultraširoku kameru od 5MP i dva senzora od 2MP za dubinu i makro snimke. Selfijima rukuje senzor od 8MP, što je u rangu sa onim što dobijate na većini jeftinih uređaja. Na kraju, vrijedi napomenuti da Galaxy A23 5G takođe ima 3.5 mm priključak za slušalice, što je i dalje veoma važno za telefone u ovom cijenovnom rangu.

Google Pixel 6a

Google Pixel 6a nije mogao da se nađe na ovoj listi ranije zbog cijene od 440 Eura. Ali u poslednje vrijeme je dostupan za manje od 300 Eura kod raznih prodavaca. Lako je jedan od najboljih telefona na ovoj listi jer nudi odlično sveukupno iskustvo sa standardnim Android iskustvom.

Jedna od najboljih stvari u vezi sa Pixel 6a je to što ga pokreće Google Tensor, isti čip koji pokreće emisiju unutar Pixel 6 i Pixel 6 Pro. Takođe dobijate 6GB RAM-a, 128GB skladišnog prostora i 5G podršku kako biste ga učinili dobro zaokruženim telefonom za svakodnevnu upotrebu. Takođe posjeduje prekrasan 6.1-inčni FHD+ OLED ekran, koji je bolji od onoga što mnogi drugi telefoni nude u ovom cijenovnom rangu. Brzina osvježavanja ekrana je 60Hz, ali to nije nužno problem, posebno ako dolazite sa starijeg telefona koji je takođe koristio panel od 60Hz.

Telefon to više nego nadoknađuje svojim odličnim kamerama. Uprkos nižoj cijeni, Google telefoni A-serije ne štede na kompjuterskom softveru za fotografisanje. Iako su sočiva ista kao na Pixel-u 5, i dalje možete da pravite odlične fotografije bez obzira na situaciju sa osvjetljenjem.

Motorola Moto G Power (2022)

Odlučili smo da dodamo nešto iz Motoroline kuhinje, Moto G Power (2022) na ovu listu jer košta manje od 300 Eura, obećava izuzetno trajanje baterije i to je najnoviji telefon u liniji. Moto G Power (2022) dolazi sa baterijom od 5.000mAh, što je veće od one koju imate u većini Android telefona. Uparite ogromnu bateriju sa dijelovima koji zahtjevaju manje energije, kao što su HD+ ekran i MediaTek Helio G37, i dobićete telefon koji može da traje do tri dana sa jednim punjenjem uz malu upotrebu.

Moto G Power (2022) je takođe dosta sposoban za sve praktične svrhe. MediaTek Helio G37 možda nije tako moćan kao Snapdragon 662 SoC u modelu Moto G Power 2021, ali i dalje radi dobro dok troši manje energije. Posjeduje 6.5-inčni panel na prednjoj strani sa podrškom za stopu osvježavanja do 90Hz. Međutim, moraćete da se pomirite sa činjenicom da je vrhunac rezolucije 720p.

Jedna od najboljih stvari kod Moto G Power (2022) je to što dolazi sa slotom za microSD karticu koji vam omogućava da proširite memoriju do 1TB. Ovih dana ne dobijate mogućnost proširenja memorije na mnogim pametnim telefonima, tako da je ovo definitivno dobrodošao dodatak. Ono što nije tako impresivno u vezi sa Moto G Power (2022) je to što podržava samo punjenje od 10W, što znači da ćete možda morati da sačekate do dva sata da biste u potpunosti napunili njegovu masivnu bateriju od 5.000mAh.

Moto G Power (2022) ima tri kamere pozadi, ali predlažemo da držite svoja očekivanja pod kontrolom kada su u pitanju performanse kamere. Što se tiče optike, gledamo na primarni senzor od 50MP koji je uparen sa dva odvojena senzora od 2MP za dubinu i makro snimke. Prednja kamera ima 8 megapiksela.

I na kraju, možda je vrijedno napomenuti da ni ovaj telefon nema podršku za 5G, što znači da ste ograničeni na LTE za povezivanje. Ovo ne mora nužno da bude loše, posebno za one koji žele da uzmu jeftin telefon, ali postoje neke druge opcije koje podržavaju 5G u ovom cijenovnom rangu.

Motorola Moto G54 Power

Moto G54 Power ima 6,5 inčni IPS LCD ekran sa 1080p rezolucijom i brzinom osvežavanja od 120Hz, što je rijetkost za telefone ispod 300 eura. Pokreće ga MediaTek Dimensity 7020 čipset sa 8GB RAM-a i 256GB skladišta.

Glavna dual kamera ima 50MP glavni senzor sa optičkom stabilizacijom slike i 8MP ultrawide objektiv. Selfie kamera je 16MP. Baterija je velika 6000 mAh sa podrškom za 33W brzo punjenje.

Telefon ima stereo zvučnike, 3.5mm ulaz za slušalice, 5G konektivnost, NFC i otisak prsta sa strane. Dolazi u tri boje i košta oko 15.000 rupija u Indiji.

Performanse su solidne sa AnTuTu rezultatom od skoro 433.000. Fotografije i video snimci su dobrog kvaliteta. Baterija traje više od 13 sati aktivne upotrebe. Sveukupno, ovo je dobar srednji raspon 5G telefon.

OnePlus Nord N20 5G

OnePlus Nord N20 5G je naslednik već popularnog Nord telefona u budžetskom prostoru. On donosi veliku vrijednost tako što nudi dobar skup specifikacija i karakteristika po relativno pristupačnoj cijeni. Prva stvar koju ćete primjetiti kod ovog telefona je njegova privlačnost. Glavni urednik XDA Rič Vuds opisao ga je kao jedan od najlepše dizajniranih OnePlus telefona i poželio da OnePlus 10 Pro izgleda tako dobro kao ovaj.

To je velika pohvala za telefon koji košta manje od 300 Eura, tako da bi trebalo da vam da predstavu o tome koliko dobro izgleda. Takođe zadržava priključak za slušalice za koji mislimo da je i dalje veoma relevantan. Pokreće ga Snapdragon 695 čipset, koji je uparen sa 6GB LPDDR4X RAM-a i 128GB memorije. Takođe nam se sviđa kako je OnePlus zadržao slot za microSD karticu za proširenje memorije.

Na zadnjoj strani, Nord N20 ima bateriju od 4.500mAh koja se može potpuno napuniti za samo 70 minuta. Telefon podržava punjenje SuperVOOC od 33W, što je impresivno kada ga uporedite sa modelom poput Moto G Power (2022), koji podržava samo strašno punjenje od 10W. To je telefon koji se najbrže puni u ovoj kolekciji, tako da je ovo onaj koji ćete dobiti ako cijenite brzo punjenje u odnosu na bilo šta drugo na pametnom telefonu.

Ipak je to budžetski telefon, tako da Nord N20 5G pravi nekoliko kompromisa kako bi održao nisku cijenu. Dolazi sa glavnim senzorom od 64MP sa otvorom blende f/1.9, zajedno sa dva odvojena senzora od 2MP za dubinu i makro snimke. Ove kamere vas neće impresionirati svojim performansama, pa držite svoja očekivanja pod kontrolom. Možda ćete moći da dobijete neke pristojne snimke iz njega za povremene objave na društvenim mrežama, ali to je sve.

Redmi 12 5G

Redmi 12 5G dolazi sa Snapdragon 4 Gen 2 čipsetom koji omogućava solidne performanse za jedan budžetski telefon i efikasnu potrošnju baterije. Ekran od 6,79 inča ima osvežavanje od 90Hz za tečan prikaz. Telefon ima do 8GB RAM-a i 256GB memorije koje se može proširiti do 1TB pomoću microSD kartice.

Sa zadnje strane se nalazi 50MP glavna kamera koja koristi 4-u-1 super piksel tehnologiju za bolje fotografije pri slabijem osvetljenju. Tu je i 8MP selfie kamera. Baterija od 5000 mAh podržava brzo punjenje od 18W.

Redmi 12 5G ima moderan dizajn sa Corning Gorilla staklom na prednjoj i zadnjoj strani. Teži samo 199 grama. Dolazi sa Android 13 i najnovijom MIUI 14 nadogradnjom.

Sa podrškom za 5G mreže, IR blasterom, 3.5mm ulazom za slušalice i otiskom prsta sa strane, Redmi 12 5G je odličan telefon za manje od 300 eura.

POCO M4 Pro

POCO M4 Pro, Xiaomi brend, koji je debitovao u Evropi ranije ove godine je u suštini globalna varijanta Xiaomi Redmi Note 11S sa nekim manjim izmjenama i svježim dizajnom. Posjeduje 6.43-inčni FHD+ 90Hz ekran na prednjoj strani, što znači da je bolji od mnogih jeftinih telefona u SAD koji imaju samo 60Hz panel.

Što se tiče unutrašnjosti, dobijate MediaTek Helio G96 čipset sa do 8GB RAM-a. Jedna od najboljih stvari kod ovog telefona je to što dolazi sa priključkom za slušalice i slotom za microSD karticu za proširenje memorije. Obje ove karakteristike, kao što smo ranije spomenuli, i dalje su ključne za telefone u ovom cijenovnom rangu.

Na poleđini dobijate bateriju od 5.000mAh sa podrškom za brzo punjenje do 33W. POCO M4 Pro takođe dobija trostruku kameru pozadi, koja uključuje glavnu kameru od 64MP zajedno sa ultraširokom od 8MP i makro senzorom od 2MP. Neke druge značajne karakteristike POCO M4 Pro uključuju MIUI 12.5 softver, bočno postavljen skener otiska prsta, IR blaster i još mnogo toga.

Najbolji Android telefoni ispod 300 Eura 2024: Zaključak

Honor Magic5 Lite i Samsung Galaxy A23 5G su najbolji pametni telefoni koji možete kupiti sa budžetom do 300 Eura. Snapdragon 695 SoC vuče veliku težinu kako bi pružio pouzdane svakodnevne performanse, a takođe dolazi sa 6GB RAM-a i proširivom memorijom. 

Vrhunac ovog konkretnog telefona mora da bude njegov ekran jer je on jedini na ovoj listi sa podrškom za brzinu osvježavanja do 120Hz. Takođe dobijate raznovrstan set kamera pozadi, zajedno sa baterijom od 5.000mAh za održavanje svijetla uključenim satima. Ima mnogo toga da vam se dopadne u vezi sa Galaxy A23 5G i svakako ga vrijedi kupiti ako radite sa ograničenim budžetom.